Politike

Kontrollorët turq në Rinas, Meta ngre tonet: Populli shqiptar do jetë zot në vendin e vet dhe tokën e tij

I ftuar në "Çim Peka Live", Meta tha se populli shqiptar nuk mund të zëvendësohen me të huaj dhe se do të jetë të zotët e vendit të tyre. 
Featured image of article: Kontrollorët turq në Rinas, Meta ngre tonet: Populli shqiptar do jetë zot në vendin e vet dhe tokën e tij

TIRANË– Presidenti Ilir Meta nuk e ka konsideruar të arsyeshme që kontrollorët turq të vijnë dhe të konrollojnë trafikun ajror në Shqipëri.

I ftuar në “Çim Peka Live”, Meta tha se populli shqiptar nuk mund të zëvendësohen me të huaj dhe se do të jetë të zotët e vendit të tyre. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk ekziston çështja e aeroportit, është e sajuar. Unë i kam bërë të qartë se për shkak të pandemisë, paga dhe trajnimi duhet t’i përshtatet kësaj situate. Nuk jam dakort me lënien e detyrës. Ka pasur mungesë vullneti për një zgjidhje sepse edhe më herët janë konstatuar probleme të menaxhimit të këtij institucioni, që nuk kanë marrë përgjigje. Populli shqiptar nuk do të zëvendësohet me popuj të huaj, por do jetë zot në vendin e vet dhe në tokën e tij, ky vend do ketë fëmijë dhe të ardhme,“- tha Rama.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment