Politike

Integrimi në dhe përballimi i Covid-19/ Rama sot vizitë zyrtare në Berlin, takon kancelaren gjermane Angela Merkel

Në Berlin Rama do të shkojë si përfaqësues i OSBE-së, sakaq mësohet se ai do të pritet nga kancelarja gjermane Angela Merkel.
Featured image of article: Integrimi në dhe përballimi i Covid-19/ Rama sot vizitë zyrtare në Berlin, takon kancelaren gjermane Angela Merkel Edi Rama

TIRANË- Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama do të udhëtojë për në Gjermani. Mësohet se në fokus të kësaj vizite është Integrimi i vendit në Bashkimin Europian dhe COVID-19. Në Berlin Rama do të shkojë si përfaqësues i OSBE-së, sakaq mësohet se ai do të pritet nga kancelarja gjermane Angela Merkel.

Po ashtu bëhet me dije se mbrëmjen e sotme Rama do të marrë pjesë në një darkë pune me grupin e miqësisë Shqipëri-Gjermani në Bundestagun gjerman.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë ditën e nesërme Rama do të jetë pjesë e panelit në Konferencën e përvitshme të Sigurisë që mbahet në Berlin, ku marrin pjesë udhëheqësit e vendeve evropiane.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment