Aktualitet

Infektohet me Covid-19 një anëtar, Urdhri i Farmacistëve mbyll dyert: Shërbejmë online

Lajmin e ka lajmëruar vetë Urdhri i Farmacistëve, përmes një njoftimi zyrtar, teksa sqarojnë se shërbimet tashmë do të ofrohen online. 
Featured image of article: Infektohet me Covid-19 një anëtar, Urdhri i Farmacistëve mbyll dyert: Shërbejmë online Urdhri i Farmacistëve

TIRANË– Një nga anëtarët e stafit të Urdhrit të Farmacistëve ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Për pasojë institucioni ka mbyllur dyert.

Lajmin e ka lajmëruar vetë Urdhri i Farmacistëve, përmes një njoftimi zyrtar, teksa sqarojnë se shërbimet tashmë do të ofrohen online. 

Njoftimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të nderuar kolegë, Ju bëjmë me dije se një nga anëtarët e stafit tonē, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Në zbatim të protokollit të miratuar dhe në pritje të kryerjes sē testimit për të gjithë stafin, zyrat do qëndrojnë tē mbyllura deri në një njoftim të dytë. Të gjitha shërbimet e mundshme do kryhen online. Duke ju kërkuar të vazhdoni të respektoni maksimalisht masat për parandalimin e përhapjes së COVID – 19, në mbrojtje të shëndetit tuaj, familjarëve dhe popullatës që i shërbeni, ju urojmë të gjithëve punë të mbarë!

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 74 raste me COVID-19. Gjithashtu dy pacientë të tjerë humbën betejën me virusin duke i çuar shifrat në 76. Aktualisht në vendin tonë ka 1160 raste aktive. Sakaq në spitalin Infektiv po marrin shërbim 89 pacientë, 11 prej të cilëve në gjendje të rënduar, ku një është intubuar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment