Aktualitet

I rikthehet titulli “Qytetar Nderi” Veton Surroit, prefekti i Kukësit refuzon vendimin e Këshillit Bashkiak

VIDEO
Zenel Kuçana ka hedhur poshtë vendimin e heqjes së titullit për Surroin. 
Featured image of article: I rikthehet titulli “Qytetar Nderi” Veton Surroit, prefekti i Kukësit refuzon vendimin e Këshillit Bashkiak Zenel Kuçana

KUKËS– Veton Surroi është sërish ‘Qytetar Nderi’ për qarkun e Kukësit. Dosja.al ka mësuar se një javë pas vendimit skandaloz që u mor nga Këshilli Bashkiak i Kukësit, Prefekti e ka rrëzuar poshtë.

Zenel Kuçana ka hedhur poshtë vendimin e heqjes së titullit për Surroin.


Vendimi u mor në mbledhjen e 27-nëntorit dhe shkaktoi një valë mediatike. Dosja.al publikoi edhe videon ku kryebashkiaku Safet Gjici këmbëngulte që të hiqej titulli për Veton Surroin. Sipas Gjicit, Surroi po bënte fushatë kundër UÇK-së.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryeministri Rama e cilësoi lajthitje kolektive këtë vendim, gjë që bëri që Gjici të tërhiqej e të kërkonte ndjesë. Vetë Surroi tha se ishte vendim politik dhe se ishte lajmëruar nga lajmet për këtë gjë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment