Politike

I ndryshuan prokurorin, Balliu: E bënë me qëllim për të shtyrë çështjen, qeveria hajdute e kapur me presh në dorë nuk mban përgjegjësi

VIDEO
Pas daljes nga seanca, Balliu u shoreh i revoltuar përpara mediave se i është ndërruar prokurori i çështjes.
Featured image of article: I ndryshuan prokurorin, Balliu: E bënë me qëllim për të shtyrë çështjen, qeveria hajdute e kapur me presh në dorë nuk mban përgjegjësi Klevis Balliu

TIRANË– Ish-deputeti Klevis Balliu ka qenë sot në seancën e radhës në Gjykatën Penalë në Tiranë.

Pas daljes nga seanca, Balliu u shpreh i revoltuar përpara mediave se i është ndërruar prokurori i çështjes.

Sipas Balliut, kjo gjë është bërë qëllimisht që të shtyhet dhe të zvarritet çështja.
Balliu shtoi gjithashtu se Opozita është ajo që i ka denoncuar vjedhjet dhe në fund po ata janë ata që vihen në pranga, bashkëm e banorët e Unazës, të cilët kanë protestuar.

Është absurd të ndërrohet prokurori 24 orë para se të vish në seancë. Unë nuk e di pse, duhet pyetur prokuroria. Ai zoteria duhet t’i lexojë faktet dhe të bëjë akuza konkrete. Më shumë deklarata ne të opozitës dhe banorët e zonave, kemi dhënë në dyert e gjykatave se në emisione. Ne jemi ata që i kemi denoncuar dhe faktuar. Në vend që të arrestohen ata që vjedhin miliona euro, në burg futen qytetarët, edhe sot s’kemi asnjë të vënë në pranga. Ndërkohë qytetarët fute pas hekurave, sepse nuk paguajnë dot dritat. Ata duan të në mbajnë nën presion banorët e unazës dhe në të opozitës, gjithçka ka të bëjë me presionin. Protesta është e drejtë kushtetuese. Këtu kemi të bëjmë me një sistem hajdutërie ku qytetarët që vidhen, u bëhet presion. KLSH-ja flet për miliona euro të vjedhura dhe sot nuk kemi asnjë të arrestuar. Këta mafiozë dhe kjo qeveri hajdute e kapur me presh në dorë nga opozita, nuk kanë mbajtur përgjegjësi për asgjë,”- tha Balliu ndër të tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Balliu po përballet ende me drejtësinë pas pjesëmarrjes së tij në protestat e Astirit. Ai u vu në pranga por më pas i lirua dhe tashmë po ndjek çështjen. Banorët e Astirit bashkëm e Balliun protestuan kundër projektit të “Unazës së Re”.

(f.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment