Aktualitet

GJKKO-ja e prekur nga Covid-19, shtyhen 6 seanca gjyqësore, thirret ISHP-ja për hetim epidemiologjik

Dosja.al mëson se për gjashtë seanca gjyqësore, GJKKO-ja do të vojojë të jetë e mbyllur.
Featured image of article: GJKKO-ja e prekur nga Covid-19, shtyhen 6 seanca gjyqësore, thirret ISHP-ja për hetim epidemiologjik Gjykata e Posaçme e Apelit

TIRANË– Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) do të vazhdojë të jetë e mbyllur.

Dosja.al mëson se për gjashtë seanca gjyqësore, GJKKO-ja do të vojojë të jetë e mbyllur.

Ndërkohë, i është bërë thirrje edhe ISHP-së, që të zhvillojë hetim epidemiologjik, pasi një prej gjyqtarëve është i infektuar me Covid-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, dy persona të tjerë, kontakte të afërt me gjyqtarin, janë futur në karantinë.

Një nga seanca që është anuluar është edhe ajo e Arbër Cekajt, për 613 kilogramë kokainë që u sekeustruan në Maminas.

(f.m.dosja.al)

Shto Koment