Aktualitet

Ishte shpallur i zhdukur, gjendet një trupi i pajetë i turistit në Gjirokastër

Sipas informacioneve mësohet se trupi është gjetur në vendin e quajtur “Përroi i Dunavatit”.
Featured image of article: Ishte shpallur i zhdukur, gjendet një trupi i pajetë i turistit në Gjirokastër Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Një trup i pajetë është gjendur sot në Gjirokastër në lagjen muzeale të qytetit.

Sipas informacioneve mësohet se trupi është gjetur në vendin e quajtur “Përroi i Dunavatit”.

Më tej shtohet se trupi i pajetë i përket një turisti, i cili kishte humbur kontaktet që dje.

Dosja.al ka mësuar se Policia pas mbërretjes në vendin e ngjarjes ka identifikuar si Bujar Gjashta 64 vjeç.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më tej mësohet se Gjashta është rrëzuar nga një lartësi rreth 100 metra dhe ka rënë në përrua duke humbur në këtë mënyrë dhe jetën.

(A.B. Dosja.al)

 

Shto Koment