LIVE UPDATES
Aktualitet

VIDEO/ Atentat mafioz prokurorit Arjan Ndoja në Durrës, plagoset bashkë me shoferin e tij dhe “të tmerrshmin e Sukthit”

1 Nëntor 2019, 15:30 Nga DOSJA
VIDEO/ Atentat mafioz prokurorit Arjan Ndoja në Durrës, plagoset

DURRËS– Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një atentati ku shënjestra mendohet të ketë qenë prokurori Arjan Ndoja. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur pranë Mbikalimit të Shkozetit, teksa Ndoja po udhëtonte në automjetin e tij tip “Benz” fuoristradë me targa ‘AA 333 ZD’.

Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me auotmatik me breshëri mbi automjetin ku ndodhej prokurori Ndoja dhe dy persona të tjerë, që janë identifikuar si Andi Maloku dhe Alekandër Laho (që njihej si Pëllumb Muharremi dhe Landi Muharremi). 

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se Ndoja aktualisht ndodhet në sallën e operacionit në spitalin e Durrësit dhe është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa personi që e shoqëronte prokurorin, Andi Maloku është në gjendje kritike dhe është transferuar me urgjencë tek Trauma në Tiranë. Ndërkohë Laho është i shtuar në Durrës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. 

Policia ka reaguar për ngjarjen ku shprehet se deri tani nuk ka ende persona konkret të kërkuar, por po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe burime bëjnë me dije se dy të dyshuar kanë rënë në pranga. Mësohet se personat e shoqëruar mbajnë incialet P.L., dhe J.M. Disa orë pas atentatit, është gjetur një makinë tip “Mercedez Benz Evo”, ngjyrë gri dhe me targa shqiptare false e vjedhur dy javë më parë në Tiranë. Brenda tij janë gjetur dy armë zjarrë të llojit kallashnikov AK-47 dhe maska.

Makina është gjetur e braktisur dhe e padjegur në Shkafanë të Ishmit. Në vendngjarje ka mbërritur me urgjencë grupi hetimor, i cili ka nisur punën për gjetjen e shenjave që autorët mund të kenë lënë në makinë. 

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë çështjen në dorë dhe rasti do të hetohet nga Prokurori Anton Martini

Qyteti i Durrësit tashmë është i blinduar dhe po ashtu forca të shumta policie ndodhen në Spitalin e Durrësit dhe Spitali i Traumës në Tiranë. Ndoja është prokuror në Durrës dhe javët e fundit është akzuar drejtpërdrejtë nga Kryeminsitri Edi Rama, i cili shprehet se punonte për bandat dhe ishte pjesë e KÇK-së.

(F.G. F.M. K.M. A.B/ Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet andi maloku arjan ndoja landi muharremi perplasje me arme zjarri ne shkozet plagoset arjan ndoja andi maloku arjan ndoja landi muharremi perplasje me arme zjarri ne shkozet plagoset arjan ndoja

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!