Politike

Elsa Toska dhe Fjona Fiona Papajorgji shpallen anëtare të Gjykatës Kushtetuese

 • Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji shpallen anëtare të Gjykatës Kushtetuese! Balla: Meta do të emërojë bashkëjetuesen e Alibejat. Hajdari: Listat problematike
 • Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji votohen nga Kuvendi si anëtare të Gjykatës Kushtetuese.
  Featured image of article: Elsa Toska dhe Fjona Fiona Papajorgji shpallen anëtare të Gjykatës Kushtetuese Gramoz Ruçi, kreu i Kuvendit.

  Tiranë- Kuvendi ditën e sotme ka votuar Elsa Toskën dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese.

  Me 105 vota pro, 2 kundër dhe 9 abstenim, kandidatja e propozuar nga KED, Toska është shpallur anëtare e Gjykatës Kushtetuese. 105 vota pro, 3 kundër dhe 8 abstenim është votuar edhe Fiona Papajorgji. Ndërsa Arta Vorpsi është shpallur e emëruar që më herët si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. “Procedura është bërë sipas Kushtetutës”, është shprehur Ruçi.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Kuvendi ditën e sotme ka votuar me shumicë votash, Elsa Toskën dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Me 105 vota pro, 2 kundër dhe 9 abstenim, kandidatja e propozuar nga KED, Toska është shpallur anëtare e Gjykatës Kushtetuese. 105 vota pro, 3 kundër dhe 8 abstenim është votuar edhe Fiona Papajorgji. Në seancë nuk munguan debatet. Hajdari deklaroi se listat ishin problematike. Ndërsa Balla u shpreh se Meta kërkon të emërojë në Kushtetuese, bashkëjetuesen e Alibeajt.

  J.V/Dosja.al

  Shto Koment