Politike

Do kandidojë si deputet, Xhelal Mziu heq dorë nga drejtimi i PD në Kamëz

Dosja.al mëson se Mziu e ka marrë këtë vendim për të hequr dorë nga drejtimi i selisë blu në Kamëz, pasi ky ishte një nga kriteret që vendosi Partia Demokratike, për të gjithë ata që do të zgjidhnin të kandidonin si deputet.
Featured image of article: Do kandidojë si deputet, Xhelal Mziu heq dorë nga drejtimi i PD në Kamëz Xhelal Mziu

KAMËZ– Xhelal Mziu ka hequr dorë nga drejtimi i degës së Partisë Demokratike, pasi ka vendosur që të kandidojë si deputet.

Dosja.al mëson se Mziu e ka marrë këtë vendim për të hequr dorë nga drejtimi i selisë blu në Kamëz, pasi ky ishte një nga kriteret që vendosi Partia Demokratike, për të gjithë ata që do të zgjidhnin të kandidonin si deputet.

Tashmë, emri i Mziut do të futet në lista dhe sipas nismës së kryedemokratit Lulzim Basha, të gjithë kandidatët për deputetë dhe për kryetar bashkie do të zgjidhen nga anëtarësia, në bazë të parimit një anëtar, një votë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përsa i përket drejtimit të degës së PD-së në Kamës, zëvendësuesi i Mziut do të zgjidhet me anë të një gare të re.

Më herët kanë dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së partisë edhe kryetari i PD-së në Korçë, Andrea Mano dhe Fier, Luan Baçi.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment