Politike

DEL REZULTATI I PARË i EXIT Poll-it në Top Channel, PD-LSI me rezultat 50.4

Partia Socialiste fiton me 46.9%, në vend të dytë është Partia Demokratike me 43.5% dhe në vend të tretë është Lëvizja Socialiste për Integrim me 6.9%. 2% e marrin forcat e vogla.
Featured image of article: DEL REZULTATI I PARË i EXIT Poll-it në Top Channel, PD-LSI me rezultat 50.4 Rezultati

TIRANË- Top Channel ka publikuar rezultatin e parë të Exit Poll-eve të zgjedhjeve parlamentare. Gazetari Baton Haxhiu tha se surpriza është në Tiranë, Elbasan dhe Vlorë. Në grafikun e parë të publikuar nga Haxhiu rezulton se Partia Socialiste fiton me 46.9%, në vend të dytë është Partia Demokratike me 43.5% dhe në vend të tretë është Lëvizja Socialiste për Integrim me 6.9%. 2% e marrin forcat e vogla.

E përkthyer në mandate sipas Haxhiut rezulton se 71 mandate, Partia Socialiste, 63 mandate Partia Demokratike dhe 6 mandate i merr Lëvizja Socialiste për Integrim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Surpriza e parë është në Tiranë, Elbasan dhe ndoshta edhe në Vlorë. Mos të ngremë shumë kureshtjen. Të shkojmë me rezultatin në vend.”-tha Haxhiu.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment