Politike

“Je gënjeshtar”, Rama i përgjigjet Metës: Unë s’quhem Yuri Kim, ambasada nuk mbulon shërbimin postar të në niste dhe mua platformën

Në një reagim në mediat sociale, Rama shkruan se ai nuk quhet Yuri Kim, ndaj nuk ka marrë asnjë dokument nga Presidenti i Republikës. 
Featured image of article: “Je gënjeshtar”, Rama i përgjigjet Metës: Unë s’quhem Yuri Kim, ambasada nuk mbulon shërbimin postar të në niste dhe mua platformën Edi Rama, Yuri Kim dhe Ilir Meta
Përditësuar:

TIRANË- Kryeministri Edi Rama, i është përgjigjur sërish Presidentit, Ilir Meta, i cili më herët e quajti gënjeshtar. Në një reagim në mediat sociale, Rama shkruan se ai nuk quhet Yuri Kim, ndaj nuk ka marrë asnjë dokument nga Presidenti i Republikës. 

Më tej ai shkruan se dokukenti mund të ketë shkuar në ambasadën amerikane, por kjo seli nuk mbulon shërbimin postar që t’i dërgonte dhe atij 14 pikat e Metës. 

“Që unë s’gënjej IM e ka shkruar vetë, se unë nuk quhem Yuri Kim dhe s’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar + po t’i kisha marrë ato pika do i kisha shkruar pse më duken si pika vaji e uthulle që duhen ndarë, se ndryshe thyhet ena e Kushtetutës&Integrimit“, shkruan Rama. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Presidenti Ilir Meta më herët reagoi kundër Kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur gwnjeshtar.  Në një reagim të shkurtër në mediat sociale, Meta shkruante se Platforma për Integrimin Europian i është paraqitur Ambasadores së Shba që në 8 prill 2020, dhe shton se ky është një fakt. 

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment