Aktualitet

‘Çohuni rrëmbeni armët’, mamaja e Kacifas thirrje në varrin e të birit: Thyejini turinjtë, dritaret, ne jemi grekë! (VD)

Ajo ka bërë thirrje për vrasje, dhunë e luftë, duke u drejtuar kundër shqiptarëve, pasi i bën përgjegjës për vrasjen e Kacifas.

BULARAT- Mamaja e Kostandino Kacifas, ka reaguar sot ku ka bërë thirrje që të gjithë të rrëmbejnë armët dhe të luftojnë. Ajo ka folur në greqisht mbi varrin e të birit dhe shprehej ende e revoltuar për vdekjen e djalit të saj.

Ajo ka bërë thirrje për vrasje, dhunë e luftë, duke u drejtuar kundër shqiptarëve, pasi i bën përgjegjës për vrasjen e Kacifas.

Tradhtarët. Përse i ndaluan njerëzit të vijnë? Se janë tradhtarë. Thyejuni turinjtë, vrajini, shfarosini. Janë tradhtarë. Nuk ka qeveri këtu. Vorio Epiri është tokë greke, ne jemi grekë. Do luftojmë dhe asgjë nuk do na ndalë. Jam krenare për ty biri im”- është shprehur ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot në Bularat u zhvillua ceremonia përkujtimore për vdekjen e Kostandin Kacifas. Familjarët s’kanë lejuar gazetarët shqiptarë në varreza dhe thanë se i urrenin. Nëna e Kacifas, mbi varrin e të birit ka bërë thirrje për luftë dhe të gjithë të rrëmbenin armët. Cermonia nuk u shoqërua me incidente. Policia kishte blinduar të gjithë fshatin dhe ndaloi në kufi disa persona të shpallur ‘non grata’.

(A.B. Dosja.al)

4 Komente në “‘Çohuni rrëmbeni armët’, mamaja e Kacifas thirrje në varrin e të birit: Thyejini turinjtë, dritaret, ne jemi grekë! (VD)

  1. Ky eshte gjesti dhe thirja e nje mamaje qe shiti gjalin e vet teroristeve Greke per 300 Euro pension qe u jep greku. Turp per nje kulsheder e shpirtshitur.

    • Cdo pëllëmbë toke e Shqipërisë është shqiptare dje të mos i vej në mëndje as nënës së kacifas dhe as ndonjë tjetri se do ndryshojnë ndonjë kufi.Nëse e ndiejn se janë Grekë le të shkojnë dhe të jetojnë në greqi ,rrugët të hapura i kanë.Këtu është vëndi i shqipeve.

  2. Ti je vetem nje e mjere qe pasi shite djalin per nje shtetesi e fute ne dhe ashtu sic deshe e gjete. Bularat eshte toke shqiptare dhe me tej deri afer Athines do behet Jona perseri dhe pastaj nga do shkoni ju te pafe dhe pa identitet. Ska greke qe kane mesuar shqip pra jane shqiptare qe kane mesuar greqisht, ndaj ti je lindur shqiptare dhe besoj enderrat nuk I shikon apo flet greqisht por shqip. Je fare e poshter dhe do zhdukesh sic iku ai qelbesira jote.

  3. Keq ardhjet e mia per Nenen qe ka humbur djalin.Por nje kosisht ajo me fjalet qe ka then po mundohet qe te ndezi zjaz midis dy shteteve.?! Te lutem Zonje leri ato budalleqet,se ta duash ti por kush te doj se Greku se ka shancin te kap armet me Shqiperin .te rroni vet per djalin 💐

Shto Koment