Politike

Kriza politike/ Basha nesër takim me kryesinë e PD-së, kryebashkiakët e djathtë dhe ish-deputetët

Nëse në orën 16:00 në selinë blu Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me kryesinë e PD-së kryebashkiakët e djathtë dhe ish-deputetët.
Featured image of article: Kriza politike/ Basha nesër takim me kryesinë e PD-së, kryebashkiakët e djathtë dhe ish-deputetët Lulzim Basha, kreu i PD-së

Tiranë- Nesër në orën 16:00 kreu i PD-së Lulzim Basha do të mbledhë kryesinë e PD-së, ish-deputetët dhe kryetarët e bashkive të djathta.

Mësohet se mbledhja do të zhvillohet në selinë blu dhe diskutimet pritet të jenë për aksionet e radhës të opozitës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vijon kriza politike. Gjatë muajve të fundit ka pasur një përplasje e cila vijon ende mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Pasi opozita nuk njohu zgjedhjet e 30 qershorit dhe vijonin protestat, Meta nxori një datë të re për zgjedhjet, 13 tetorin. Për dekretin e parë të anulimit të datës së zgjedhjeve, Presidentit nuk iu bind KQZ-ja dhe Kolegji Zgjedhor e rrëzoi. Vendi u fut në zgjedhje. Nga ana tjetër Rama shfaqet i vendosur se zgjedhjet e vetme ishin më 30 qershor. Njëkohësisht nga ana e socialistëve ka nisur edhe procedura për shkarkimin e Metës. Disa ditë më parë u ngrit edhe Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit. Rama e quan Metën armik të Kushtetutës.

J.V/Dosja.al

Një Koment në “Kriza politike/ Basha nesër takim me kryesinë e PD-së, kryebashkiakët e djathtë dhe ish-deputetët

  1. O zoti Lulzim e keqja jote eshte se degjon te vetquajturit analiste te tipit Arjan Cani,Artur Zhei,Blendi Fevziu,Fatos Lubonja e ca kone te tjera te tipit Bushati,buzhala,Bejtja e co.Keto monstra kane qene miq te ngushte me Edi Ramen dha ai nuk ja u realizoi pritshmerite,ndaj ata e kane cdo gje personale me te.Nuk i plas nese do vije pd-ja ne pushtet apo jo,boll te lehin kunder Rames e asgje me shume.Nuk u plas fare se cdo ndodhe me ty apo pd-n.Degjoje qytetarin shqiptar.

Shto Koment