Aktualitet

Artistët ‘mundin’ policinë, hyjnë në ambientet e brendshme të Teatrit Kombëtar, Lulzim Basha i prin turmës

Ata kanë hyrë, në kohën që kryetari i PD, Lulzim Basha po fliste duke shfrytëzuar kështu momentin për të hyrë brenda godinës.

TIRANË- Aktorët e Teatrit Kombëtar dhe qytetarët që kundërshtojnë shembjen e godinës ekzistuese të Teatrit, kanë arritur që të hyjnë brenda ambienteve.

Aktorët kanë shfrytëzuar derën e pasme të Teatrit, një dalje e ngushtë e cila fillimisht të fut brenda garderobës të Teatrit për të hyrë brenda Teatrit.

Ata kanë hyrë, në kohën që kryetari i PD, Lulzim Basha po fliste duke shfrytëzuar kështu momentin për të hyrë brenda godinës.

Pas artistëve, në Teatër kanë hyrë edhe aktivistë dhe qytetarë të shoqërisë civile bashkë me kryetarin e PD, Lulzim Basha.

Hyrja tek Teatri Kombëtar vjen pas një përplasjeje që ka nisur që prej mëngjesit të sotëm. Policia e Shtetit ka ndërhyrë dhe ka rrethuar teatrin duke mos lejuar hyrjen e aktorëve.

(F.g/dosja.al)

Një Koment në “Artistët ‘mundin’ policinë, hyjnë në ambientet e brendshme të Teatrit Kombëtar, Lulzim Basha i prin turmës

  1. asaj bjondes i thoni te vesh fustan se mos i dalin tangat.O popull idiot o mender artiste qe skeni as tru por byke ne kaptinat tuaja te hekurosura,o Lule injoranti A se kuptoni qe Rama i nxori policet vetem per te tall trapin me ju,per te hequr vemendjen nga ppp-t milioneshe qe po fal e vjedh

Shto Koment