Aktualitet

Arrestohet ‘tmerri i portofolave’, 54-vjeçari ishte dënuar katër herë për vjedhje por nuk hoqi dorë

Ky person ka qenë dënuar katër herë për vjedhje, por siç duket e ka vijuar profesionin e tij. 
Featured image of article: Arrestohet ‘tmerri i portofolave’, 54-vjeçari ishte dënuar katër herë për vjedhje por nuk hoqi dorë Foto ILustruese

TIRANË– Një 54-vjeçar me inicialet Gj. S., banues në Vlorë,ë shtë vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi rezulton se ka vjedhur një seri personasdh, duke u kthyer në tmerrin e ‘portofolave’. Përmes një njoftimit zyrtar, Polciia e Tiranës, informon se me arrestimin e tij, është vërtetuar se 54-vjeçari ka vjedhur:

• Më datë 24.08.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases A. S.
• Më datë 29.07.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases M. M.
• Më datë 05.06.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases E. G.
• Më datë 08.03.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases E. B.

Ky person ka qenë dënuar katër herë për vjedhje, por siç duket e ka vijuar profesionin e tij.

Njoftimi i policisë Tiranë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Finalizohet nga Komisariati i Policisë nr. 2, operacioni policor i koduar “Portofolat”. Kapet dhe ndalohet një 54-vjeçar me precedent penal të mëparshëm, i dënuar katër herë për vjedhje. Zbardhen dhe dokumentohen 4 raste të vjedhjeve me forcë të portofolave. Shërbimet e Komisariatit të Policisë nr. 2, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe zbardhjen e rasteve të vjedhjeve të pronës dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, si rezultat i punës hetimore dhe profesionale, siguruan prova ligjore për autorësinë e disa vjedhjeve me forcë të portofolave. Bazur mbi provat e siguruara dhe lokalizimit të vendndodhjes së autorit të dyshuar, u organizua dhe finalizua operacioni policor “Portofolat”, në kudër të të cilit u kap dhe u ndalua shtetasi Gj. S., 54 vjeç, banues në Vlorë, i dënuar 4 herë më parë për veprën penale “Vjedhja”. Nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera ka rezultuar se ky shtetas është autor i vjedhjeve të disa portofolave konkretisht:

• Më datë 24.08.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases A. S.
• Më datë 29.07.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases M. M.
• Më datë 05.06.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases E. G.
• Më datë 08.03.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases E. B.

Vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera të ndodhura në Qarkun e Tiranës, në të cilat mund të jetë i implikuar ky shtetas. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vjedhja”.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment