Aktualitet

Trafiku i kokainës, prokurori i Kavajës zbërthen Marsida Qatjan, policia e merr nga shtëpia për t’a ripyetur

Burime për Dosja.al bëjnë me dije, se efektivë të shumtë të Policisë së Shtetit, kanë shkuar tek banesa e Qatjas, dhe kanë bërë shoqërimin e saj në prokurori, ku do të japë sqarime lidhur me deklaratat e saj, se ngjarja në Kavajë ndodhi për prishje të pazareve të drogës dhe jo për xhelozinë që Bledar Toçi kishte ndaj saj.
Featured image of article: Trafiku i kokainës, prokurori i Kavajës zbërthen Marsida Qatjan, policia e merr nga shtëpia për t’a ripyetur

KAVAJË- Pak ditë pas deklaratës se ka marrë rreth 20 milionë lekë të vjetra si shpërblim për të mbyllur gojën për trafikun e drogës, Marsida Qatja, është thirrur për herë të dytë në prokurorinë e Kavajës.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije, se efektivë të shumtë të Policisë së Shtetit, kanë shkuar tek banesa e Qatjas, dhe kanë bërë shoqërimin e saj në prokurori, ku do të japë sqarime lidhur me deklaratat e saj, se ngjarja në Kavajë ndodhi për prishje të pazareve të drogës dhe jo për xhelozinë që Bledar Toçi kishte ndaj saj.

Marsida Qatja u vu më 17 tetor nga gjykata e Kavajës nën masën e sigurisë “detyrim paraqitjeje”, me arsyetimin se Marsida ka një fëmijë vetëm 2 vjeç, e që duhet ta ushqejë me gji.

30-vjeçarja Qatja, nënë e tre fëmijëve nga dy martesat e saj, u rimor disa herë në pyetje për të zbardhur shkaqet e vrasjes, por dwshmitw e saj kanw qenw tw dyshimta dhe kontradiktore. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngjarja e rëndë ndodhi pak javë më parë në Kavajë, ku n konflikt i armatosur përfundoi me një viktimë dhe me një të plagosur. Viktima bezdiste ish të dashurën Marsida Qatja.

Kjo e fundit thirri për ndihmë të dashurin e ri Bledar Toçi. Pasi pa njerëz në shtëpi viktima hapi zjarr duke plagosur policin, ky i fundit e vrau me armën e shërbimit. Në apartamentin duplex jetonin edhe fëmijët e parukieres 30-vjeçare.

Arsyet e ngjarjes vijojnë të jenë të pazbardhura. Pistat ku po hetohen janë dy, e para, ajo e xhelozisë dhe e trafikut të drogës. Pak ditë më parë Policia i sekuestroi pasaportën  për të mos e lejuar që të largohet nga vendi.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment