Politike

Ambasadori i Italisë takim me Ramën: Bisedë e gjatë mëngjesin e sotëm, folëm mbi çështjet kryesore

Takimi mes tyre është bërë publik nga Bucci, i cili shprehet se ka zhvilluar një bisedë të gjatë me Ramën.
Featured image of article: Ambasadori i Italisë takim me Ramën: Bisedë e gjatë mëngjesin e sotëm, folëm mbi çështjet kryesore Edi Rama dhe Fabrizio Bucci

TIRANË- Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Edi Rama. Takimi mes tyre është bërë publik nga Bucci, i cili shprehet se ka zhvilluar një bisedë të gjatë me Ramën.

Në një postim në Facebook, diplomati shprehet se takimi është zhvilluar mëngjesin e sotëm dhe shton se kanë folur për çështjet kryesore me interes parësor për Shqipërinë dhe Italinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Takim i gjatë këtë mëngjes me Kryeministrin Edi Rama. U bisedua mbi çështjet kryesore me interes parësor për Shqipërinë dhe Italinë. Dialog konstant dhe i ngjeshur në të mirë të shtetasve të Vendeve tona!”, shkruan Bucci.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment