Aktualitet

Aksidenti në autostradën Lezhë-Shkodër, humb jetën në spital gruaja (EMRI)

Burime për Dosja.al, bëjnë me dije se Gjergji, e cila ishte infermjere në spitalin e Lezhës nuk ka mundur dot t’i shpëtojë plagëve të marra nga aksidenti.
Featured image of article: Aksidenti në autostradën Lezhë-Shkodër, humb jetën në spital gruaja (EMRI) Pamje nga aksidenti

TIRANË- Marjeta Gjergji, e cila u aksidentua në mesditën e sotme në një aksident të trefishtë në autostradën Lezhë-Shkodër, ka ndërruar jetë pasditën e sotme në spitalin e Tramuës në Tiranë. Burime për Dosja.al, bëjnë me dije se Gjergji, e cila ishte infermjere në spitalin e Lezhës nuk ka mundur dot t’i shpëtojë plagëve të marra nga aksidenti.

Ndërkohë që në gjendje të rëndë në spital është edhe bashkëshorti i Marjetës, ndërsa i plagosur nga aksidenti mbetën edhe i biri dhe vjerra e Marjetës, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aksidenti ndodhi rreth orës 12:00 në autostradën Lezhë-Shkodër, në vendi e quajtur “Kryqëzimi i Kakarriqit”. Nga aksidenti i 3-fishtë mbetën të aksidentuar katër persona, ndërkohë që dy drejtuesit e makinave të tjera u shoqëruan në polici për veprime hetimore. 

(I.A/dosja.al)

Shto Koment