Aktualitet

Aksident i rëndë në Lushnje, vdes shoferi dhe një pasagjere (DETAJE)

Burime nga vendi i ngjarjes shtojne së në këtë aksident janë përplasur dy makina të markës “Benz”  njëra me drejtues 29-vjeçarin E.Gj, banues në Pirrë, Lusnje, dhe makina tjetër që drejtohej nga I.T, 64 vjeç, banues në Rrapëz, Lushnje.
Featured image of article: Aksident i rëndë në Lushnje, vdes shoferi dhe një pasagjere (DETAJE) Foto ilustruese

LUSHNJE- Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e dy personave ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Lushnjes.

Sipas informacioneve mësohet se dy makina janëpërplasur me njera tjetrën, rreth orës 2 të natës, ku viktimë ka mbetur shoferi dhe një pasagjere.

Burime nga vendi i ngjarjes shtojne së në këtë aksident janë përplasur dy makina të markës “Benz”  njëra me drejtues 29-vjeçarin E.Gj, banues në Pirrë, Lusnje, dhe makina tjetër që drejtohej nga I.T, 64 vjeç, banues në Rrapëz, Lushnje.

Përpalsja mendohet të ketë qenë e fortë dhe për pasojë kanë ndërruar jetë 64-vjeçari I.T dhe pasagjerja që ndodhej me të në mjet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë po punohet për identifikimin e pasagjeres që ka ndërruar jetë dhe për zbardhjen e plotë të ngjarjes. 

Policia gjatë natës ka bërë të mundur dhe shoqërimin e shoferit të makinës tjetër dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment