Aktualitet

Aksident i rëndë në Durrës, makina përplas për vdekje këmbësorin

Sipas informacioneve të deritanishme mësohet se një makinë ka përplasur për vdekje një këmbësorë.
Featured image of article: Aksident i rëndë në Durrës, makina përplas për vdekje këmbësorin Foto ilustruese

DURRËS- Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në afërsi të vendit të quajtur Shkëmbi i Kavajës në Durrës. Sipas informacioneve të deritanishme mësohet se një makinë ka përplasur për vdekje një këmbësorë.

Po ashtu bëhet me dije se këmbësori i ka prerë rrugën makinës, e cila e ka përplasur dhe e ka lënë të vdekur në vend. Aksidenti ka ndodhur në rrugën dytësore  që lidh Golemin me Plepat.  Policia dhe ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të saj. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më datë 20.09.2019, rreth orës 18:30, në autostraden Kavajë–Durrës,​ tek Shkëmbi Kavajës, mjeti tip “Volkswagen” me drejtues​ shtetasin D. Gj., ka aksidentuar këmbesorin shtetasin R.D., rreth 80 vjeç, i cili ka ndërruar jetë. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e policisë për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes“, thuhet në njoftimin e Policisë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment