Rajoni

Abdullah Hoti kryeministër i ri i Kosovës, merr votëbesimin e Kuvendit

Në seancën e zhvilluar sot në Kuvend, Hoti prezantoi kabinetin e tij qeveritar, me gjithsej katër zëvendëskryeministra dhe 16 ministra.
Featured image of article: Abdullah Hoti kryeministër i ri i Kosovës, merr votëbesimin e Kuvendit Avdullah Hoti

KOSOVË- Kosova nga sot do të ketë kryeministrin e ri të Kosovës. Me 61 vota pro, 24 kudnër dhe 1 abstenim, Hoti ka marrë votëbesimin e Kuvendit dhe tashmë do të drejtojë qeverinë e re.

Në seancën e zhvilluar sot në Kuvend, Hoti prezantoi kabinetin e tij qeveritar, me gjithsej katër zëvendëskryeministra dhe 16 ministra.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Hotit iu hap rruga për formimin e Qeverisë pas aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila i dha të drejtë dekretit të presidentit Hashim Thaci për mandatarin e formimit të Qeverisë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment