Sociale

5 pacientë lënë spitalin, Manastirliu: Mjekët po bëjnë një punë të jashtëzakonshme në luftën COVID-19

Manastriliu njofton se janë shëruar dhe 5 pacientë të tjerë, të cilët kanë spitalin.
Featured image of article: 5 pacientë lënë spitalin, Manastirliu: Mjekët po bëjnë një punë të jashtëzakonshme në luftën COVID-19 Mjekët e Spitalit Infektiv

TIRANË- Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë sot me dije se dhe 5 pacientë kanë lënë Spitlain Infektiv, pasi janë shëruar plotësisht nga COVID-19. Në një reagim në Facebook, ministrja shprehet se mjekët po bëjnë një punë të jashtëzakonshme kundër COVID-19 dhe deri tani janë 76 pacientë të shëruar. 

“5️⃣ pacientë kanë lënë sot spitalin #Infektiv🙏🏼Mjekët dhe infermierët që shihni në foto janë një pjesë e ekipit të palodhur të këtij spitali që po përballen ditë e natë, me sakrificë të jashtëzakonshme në luftë me #COVID19❗️🟢 Deri tani 7️⃣6️⃣ pacientë janë shëruar nga #COVID19 #FORCA, shkruan Manastirliu.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë numri i personave të infektuar në vendin tonë ka shkuar në 277 me vetëm 18 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit.  Numri i viktimave ka shkuar në 16, pasi ka vdekur dje në spitalin Infektiv një 76-vjeçar nga Durrësi. 9 persona janë shëruar, duke e çuar në 76 numrin e personave që fitojnë betejën me koronavirus. Sakaq, në shërbimin infektiv aktualisht janë 81 të shtruar. 8 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 4 nga këta janë të intubuar.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment