Aktualitet

Dalin pamjet nga aksidenti në Lushnje. I plagosuri përfundoi mbi xhamin e makinës, niset drejt spitalit të Tiranës (VD)

Sipas informacioneve mësohet se nga përplasja ka mbetur i plagosur rëndë një person, i cili është dërguar për mjekim me urgjencë në spital.
Përditësuar:

LUSHNJE- Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar sot në mbrëmje në qytetin e Lushnjës. Sipas informacioneve mësohet se nga përplasja ka mbetur i plagosur rëndë një person, i cili është dërguar për mjekim me urgjencë në spital.

Dosja.al mëson se i plagosur është Myfit Dingo 67 vjeç dhe ësthë në nisur për një mjekim  më të specializur në spitalin e Tiranës.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në bulevardin e Lushnjes, ku mjeti tip “Benz” me targë AA 055 KM ka përplasur biçikletën. Ku siç shihet dhe nga pamjet, i plagosuri është pas përplasjen është hedhur mbi xhamin e makinës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga përplasja ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i biçikletës, pasi makina ka dalë nga rruga dhe ka kapërcyer në trotuar.

Pas mbërritjes në vendin e ngjajres është bërë shoqërimi për në Komisariat i drejtuesit të mjetit dhe kanë nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment