DiasporaRajoni

Lajçak takon Vuçiç: Biseduam për dialogun Kosovë-Serbi. Këtë janë pres Kurtin në Bruksel

Në një postim në Twitter, Lajçak shkruan se me Vuçiç ka biseduar për dialogun Kosovë-Serbi.
Featured image of article: Lajçak takon Vuçiç: Biseduam për dialogun Kosovë-Serbi. Këtë janë pres Kurtin në Bruksel Aleksander Vucic dhe Miroslav Lajcak

SERBI- I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar ditën e sotme me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç. Në një postim në Twitter, Lajçak shkruan se me Vuçiç ka biseduar për dialogun Kosovë-Serbi. Më tej, Lajçak shkruan se do të diskutojë edhe me Kryeministrin Albin Kurti në Bruksel gjatë kësaj javë, për dialogun me Serbinë.   

“Duke filluar një javë të ngarkuar të Ballkanit Perëndimor në Bruksel, u takova me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic, për të diskutuar për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit dhe punën që na pret. Më vonë gjatë kësaj jave, unë do të diskutoj të njëjtat çështje me Kryeministrin e Kosovës Albin Kurti”, ka shkruar ai.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment