Sport

VIDEO / Laci fiton me Apoloninë dhe lë pas Vllazninë në klasifikim

Kurbinasit i falen golit të Mustës në përballjen e tyre me Apoloninë e vendit të fundit, për të marrë pikët e nevojshme që i ngjisin kurbinasit në vendin e 3-të në kuotën e 56 pikëve
Featured image of article: VIDEO / Laci fiton me Apoloninë dhe lë pas Vllazninë në klasifikim
Përditësuar:

FIER – Laçi ka fituar përballjen e tij ndaj Apolonisë, e vlefshme për javën e 32-të të Superiores. Apolonia priste momentin e saj në këtë takim për të zhbllokuar ndeshjen dhe për të mos dalë pa pikë nga ky takim, për një çast iu afrua golit me Yeboah, i cili goditi traversën në rastin më të mirë. Megjithatë Laçi me fillimin e pjesës së dytë shënoi golin e epërsisë, me anë të Emiljano Mustës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që Harmon dhe Lushkja iu afruan edhe të dytit. Sulmet e bardhezinjve nuk u konkretizuan me gol, por gjithsesi as nuk pësuan, çka bëri që të merrnin tre pikët që i ngjitin në vendin e tretë.
B.T (Dosja.al)

Shto Koment