Showbiz

La nam me anglishten në Eurovizion, Jonida Maliqi s’tërhiqet: Zemër, është Big Deal…më kuptojnë shumë mirë (VD)

Këngëtarja shqiptare shprehet me ironi se anglishten duhet ta flasësh më mirë se shqipen, por që gjithsesi ajo i ka marrë me mjaft sportivitet lajmet në portale.

TIRANË– Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, ka reaguar për herë të parë pasi u vu ditën e sotme në qendër të vëmendjes së portaleve për shkak të mënyrës se si e flet anglishten.

Mirëpo pavarësisht gafave të panumërta që bëri në intervista, teksa ndodhet në Tel Aviv për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion, Jonida nuk tërhiqet.

Këngëtarja ka publikuar dy video në Instastory ku fillimisht shfaqet një vajzë që flet anglisht në të njëjtën mënyrë që flet Jonida.

Hej unë jam këngëtare, kam nevojë për zërin tim sepse këndoj në Eurovizion,”- thotë ajo dhe më pas para kamerës del Jonida.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shhhh… zemër duhet ta flasësh anglishten në mënyrë perfekte, ashtu siç flet shqipen se përndyshe…është një ‘big deal’. Rëndësi ka që ne merremi vesh apo jo,”- thotë Maliqi duke ironizuar lajmet e portaleve.

Po na kuptojnë shumë mirë dhe na thonë bravo. You are so good (je shumë e mirë),”- vijon më tej vazja tjetër dhe më pas të dyja qeshin me të madhe.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment