Sport

La Liga, konfirmohen oraret dhe datat e “El Clasico”

Janë konfirmuar të gjitha datat dhe oraret kur do të zhvillohen ndeshjet e kampionatit spanjoll për “La Liga”.për sezonin 2019-2020, ku vëmendja është tek "El Claciso".
Featured image of article: La Liga, konfirmohen oraret dhe datat e “El Clasico” Foto ilustruse

SPANJË- Përballja Real Madrit-Barcelona është një ndeshje titanësh që ndiqet nga mijëra sportëdashës në gjithë botën.

Janë konfirmuar të gjitha datat dhe oraret kur do të zhvillohen ndeshjet e kampionatit spanjoll për “La Liga”.për sezonin 2019-2020, ku vëmendja është tek “El Claciso”.

Kjo ndeshje që pritet me kërshëri nga të gjithë, përballja e parë do të jetë në stadiumin “Camp Nou” më 27 tetor, në orën 16:00.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa ndeshja e kthimit do të jetë në “Santiago Bernabeu” dhe do të zhvillohet më 1 mars të vitit 2020 në orën 20:45.

Përballja e fundit me fitoren e klubit të Barcelonës 5-1 një shtysë që Reali të luftojë shumë në fushën e blertë për të kthyer fitoren në Madrit.

(D.K/Dosja.al)

Shto Koment