Politike

“Ky djali na duhet për fushatë se është i zoti i gojës”/ Rama tregon takimin e parë me Berishën në qytet studenti, çfarë i thanë kur e panë të futej në dhomë

I ftuar në “Politik On”, Rama tha se për herë të parë janë takuar në Qytet Studenti, kur do të prezantohej grupi i PD-së.
Featured image of article: “Ky djali na duhet për fushatë se është i zoti i gojës”/ Rama tregon takimin e parë me Berishën në qytet studenti, çfarë i thanë kur e panë të futej në dhomë Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka treguar takimin e parë që ka patur me ish-kryeministrin Sali Berisha. I ftuar në “Politik On”, Rama tha se për herë të parë janë takuar në Qytet Studenti, kur do të prezantohej grupi i PD-së.

Ai shtoi më tej se aty kishte vënë re që nuk ishte i dëshiruar por që më pas kanë thënë se ‘ky djali na duhet për fushatë se është i zoti i gojës’.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Është e vërtetë kam shkuar tek një dhomë në qytetin Studenti që ishte mbledhur grupi që sapo kishte anonçuar grupin e PD-së.  Gramoz Pashko më pa dhe më tha ‘urdhëra çfarë ke’. Kur e pa që nuk kisha ndërmend të ikja, të paktën jo në atë moment, u ngrit ky dhe më tha se ‘ky djali na duhet për fushatë se është i zoti i gojës’,”- tregoi Rama.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment