Politike

Kuvendi pranoi disa nga propozimet e tij, Meta flet për ndryshimet në Kodin Penal: Do mbajë një qëndrim kur të dalë drafti përfundimtar

Meta tha se ende nuk i di detajet se si kanë votuar deputetët, e një qëndrim më të qartë do ta ketë kur bëhen publike ndryshime.
Featured image of article: Kuvendi pranoi disa nga propozimet e tij, Meta flet për ndryshimet në Kodin Penal: Do mbajë një qëndrim kur të dalë drafti përfundimtar Ilir Meta, Presidenti i Shqiperisë

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ka folur sot për ndryshimet në Kodin Penal dhe u shpreh i kënaqur që Kuvendi pranoi disa nga propozimet e tij. Në një lidhje direkte me emisonin “Open” Meta tha se ende nuk i di detajet se si kanë votuar deputetët, e një qëndrim më të qartë do ta ketë kur bëhen publike ndryshime.

Ai u shpreh se ndryshimet tha se u bënë sepse kishte një mungesë ligjore, pasi situata ishte e re për Shqipërinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ka pasur një boshllëk në Kodin Penal për këtë situatë. Kjo është një situatë e panjohur për ne. Ne shpresojmë që kjo të zgjasë pak javë, por nuk e dimë sepse është një situatë e re për ne. Drafti i parë ka krijuar një reagim në opinionin publik, shoqërinë civile dhe media. Unë do të mbaj një qëndrim publik pasi të vijë drafti përfundimtar”, u shpreh ai.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment