Politike

Kuvendi i gjithi në këmbë! Mbahet një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos

VIDEO
Vasilika Hysi tha se kanë humbur një shok, koleg, dhe një koleg që i jepte zgjidhje situatave të vështira që kanë pasur brenda dhe jashtë Kuvendit.
Featured image of article: Kuvendi i gjithi në këmbë! Mbahet një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos Kuvendi

TIRANË– Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur ditën e sotme një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos. Vasilika Hysi tha se kanë humbur një shok, koleg, dhe një koleg që i jepte zgjidhje situatave të vështira që kanë pasur brenda dhe jashtë Kuvendit.


Vasilika Hysi: Më lejoni të kujtojmë atë që kemi humbur para disa ditësh. Ne kemi humbur një shok, një mik një koleg, mikun tonë e të gjithë deputetëve pavarësisht përkatësive politike, Bashkim Finon. Do ta kujtojmë mikun tonë si një koleg të nderuar respektuar, një shok i mirë, që jepte zgjidhje në situata të vështira që kemi pasur këtu dhe jashtë. Pak fliste në seancat plenare. Më lejoni që dhe në emrin tuaj të mbajmë një minutë heshtje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

SEANCA/ Rimblidhet Kuvendi 9 ditë pas zgjedhjeve, mungojnë Rama, Ruçi e Hajdari! Opozita parlamentare e “shqetësuar”, Gjuzi e Jenisheri: S’njohim zgjedhjet

(a.b)/dosja.al

Shto Koment