Sociale

Kushtet për paraplegjikët/ Kryetarja e shoqatës, Vjollca Koko: Më shumë fonde nga bashkia e Gjirokastrës

Shqetësime këto, të cilat ngrihen nga kreu i shoqatës së paraplegjikëve për qarkun e Gjirokastrës znj.Vjollca Koko, e cila shprehet se prej kohësh janë në pritje të një fondi nga bashkia Gjirokastër, por që akoma nuk është vënë në zbatim.

GJIROKASTËR- Mungesa e infrastukturës për personat me aftësi të kufizuar është një problem shumë shqetësues në rrethin e Gjirokastrës.

Shqetësime këto, të cilat ngrihen nga kreu i shoqatës së paraplegjikëve për qarkun e Gjirokastrës znj.Vjollca Koko, e cila shprehet se prej kohësh janë në pritje të një fondi nga bashkia Gjirokastër, por që akoma nuk është vënë në zbatim.

Bashkia e Gjirokastrës nuk ka hapur mjaftueshëm fonde për këtë kategori të caktuar dhe në nevojë. Vjollca Koko i bën thirrje bashkisë që të hapë më shumë fonde, për t’iu ardhur në ndihmë personave me aftësi të kufizuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.m/dosja.al)

 

Shto Koment