Politike

Kushtet për integrimin, Meta: BE po bën shpikje që nuk kanë ndodhur në historinë e zgjerimit për t’i mbajtur hapur derën Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta është shprehur, se BE po bën shpikje për t'i mbajtur hapur derën Shqipërisë dhe për të mos na ndarë nga Maqedonia e Veriut.
Featured image of article: Kushtet për integrimin, Meta: BE po bën shpikje që nuk kanë ndodhur në historinë e zgjerimit për t’i mbajtur hapur derën Shqipërisë

TIRANË – Kryeministri Edi Rama ka komentuar kushtet e vendosura nga Parlamenti Europian, përpara konferencës së parë ndërqeveritare. Meta është është shprehur se BE ka bërë shpikje që nuk kanë ndodhur në historinë e zgjerimit, për t’i mbajtur hapur derën Shqipërisë.

Në çdo rast nga përvoja ime 30-vjeçare,ata kanë tolerancën e duhur, kanë bërë shpikje që nuk kanë ndodhur në historinë e zgjerimit për të mbajtur hapur derën e shqipërisë. Është maksimumi i vullnetit të tyre për të mos na ndarë nga Maqedonia e Veriut“, tha Meta.

(g.sh./dosja.al)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

 

Shto Koment