Bota

“Kush nuk është mysliman është i pështirë”, muzikantja irlandeze kërkon falje për deklaratat e saj

E mbani mend muzikanten irlandeze Sinead O’Connor? Ajo është më e famshmja për këngët e saj "Asgjë nuk krahason 2 U" dhe "Të gjitha faljet".
Featured image of article: “Kush nuk është mysliman është i pështirë”, muzikantja irlandeze kërkon falje për deklaratat e saj Sinead O’Connor

TIRANË-  Sidoqoftë, ajo vërtet goditi me titujt kur tha se të gjithë njerëzit e bardhë, ose kushdo që nuk është musliman, janë njerëz  “të pështirë”.

Fituesja e Grammy u shndërrua në një besimtare myslimane në 2018, dhe më pas në nëntor ajo u shpreh se: “Më vjen keq. Ajo që do të them është diçka kaq raciste, për të cilën kurrë nuk mendoja se shpirti im mund ta ndjejë atë kurrë. Por me të vërtetë kurrë nuk dua të kaloj kohë me njerëzit e bardhë (nëse kështu quhen jo muslimanët). Jo për një moment, për ndonjë arsye. Ata janë të pështirë.”

Para së gjithash, ka njerëz të bardhë që janë muslimanë, si dhe njerëz të çdo race që nuk janë muslimanë. Argumenti i saj atëherë ishte i dobët. Sidoqoftë, tani ajo po kërkon falje për komentet e saj shqetësuese.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë kërkoj ndjesë për lëndimet e shkaktuara. Kjo ishte një nga shumë deklarata  të çmendura që zotëria e di ”- qesharake për mua që ajo i referohet Zotit por adhuron Allahun.

Burimi: dailypoliticalnewswire

A.C/Dosja.al

Shto Koment