Aktualitet

Kush janë të frikshmít ‘Los Suecos’, bànda që dyshohet të ketë vràrë Flamur Beqirin. Skema e njëjtë që përdorën dhe për ekzèkutimin e ‘Maradonës’

Flamur Beqiri, 36 vjeç, u qëlluà në mënyrë të përsëritur nga një àrmë jashtë shtëpisë së tij prej 1.7 milion £ në Londër, para gruas dhe fëmijës së tij. Scotland Yard po hèton nëse Beqiri ishte në shènjestër për shkak të lidhjeve të tij me grupet e krímit të organizuar në qytetin e tij të lindjes Malmo.
Featured image of article: Kush janë të frikshmít ‘Los Suecos’, bànda që dyshohet të ketë vràrë Flamur Beqirin. Skema e njëjtë që përdorën dhe për ekzèkutimin e ‘Maradonës’ Flamur Beqiri dhe motra e tij

ANGLI- “Vràsja e Flamur Beqirit, ishte e stilit màfioz”, në këtë përfundim del “The Mirror”, e cila i ka kushtuar një artikull të gjatë ekzèkutimit të shqiptarit në 25 dhjetor, pranë banesës së tij. Sipas kësaj media, Beqiri ka qenë një ndër më të kërkuàrit, pasi àkuzohej se ishte pjesë bàndave të drogès në Angli.

Flamur Beqiri, 36 vjeç, u qëlluà në mënyrë të përsëritur nga një àrmë jashtë shtëpisë së tij prej 1.7 milion £ në Londër, para gruas dhe fëmijës së tij. Scotland Yard po hèton nëse Beqiri ishte në shènjestër për shkak të lidhjeve të tij me grupet e krímit të organizuar në qytetin e tij të lindjes Malmo.

Po ashtu burimet për këtë media bëjnë me dije se vràsja e shqiptarit, mund të jetë bërë nga një bàndë e njohur në vend, e cila njihet me emrin “Los Suecos” ose ndryshe “suedezët”. Tashmë polícia britanike mendon se grupi ku bënte pjesë shqiptari, është përfshirë në një pèrplasje të fortë me një bàndë të frikshmè “Los Suecos”, dhe këta të fundit kanë urdhëruar ekzèkutimin e tij.

Po ashtu po shihen dhe disa vràsje të tjera, të cilët janë të njëjta me të Flamur Beqirir. E njëjta skemë u përdor dhe për ekzèkutimin e “Maradornës “, David Avila Ramos. Ramos u vra në vitin 2018 dhe ishte një trafikant kokàine i njohur si “Maradona” në nëntokën e drogës Marbella. Policia thotë se Ramos u qëlluà për vdekje nga “suedezët”, në prani të gruas dhe të fëmijëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Flamur Beqirit u vrá ditën e Krishtlindjes në pragun e vilës së tij 1.5 milionë euroshe në Londër. Persona, ende të páidentifikuar qélluan shqiptarin për vdékje duke e lënë të shtrirë në pragun e vilës në sy të gruas dhe djalit. Ende nuk është arréstuar askush për këtë ngjarje ndërkohë që po hétohet në lidhje me të shkuarën problématike të të ndjerit.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment