Sport

Kush janë golashënuesit më të mirë të historisë së ‘El Clasico’?

El Clasico ka dhuruar shumë emocione, por ja kush janë ata që kanë shënuar më shpesh në histori.
Featured image of article: Kush janë golashënuesit më të mirë të historisë së ‘El Clasico’? Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Raul Gonzalez.

Sonte në darkë luhet ‘El Clasico’ dhe dy ekipet rivale po përgatiten të japin më të mirën në fushë, ndeshje e cila zhvillohet në orën 21:00 në Santiago Bernabeu.

Dy ekipe ku rivaliteti arrin majat, ekipe ku kanë luajtur lojtarët më të mirë të historisë së futbollit, do na dhurojnë emocionet e papërshkrueshme.

Po kush janë golashënuesit më të mirë të historisë së ‘El Clasico’ ?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Legjenda si Ferenc Puskas, Di Stefano dhe Raul kanë shkëlqyer në këtë duel, gjithashtu Cristiano Ronaldo i cili ka shënuar 18 herë, por froni i takon argjentinasit Messi.

 

Lista e golashënuesve më të mirë në historinë e El Clasico

B.N/dosja.al

Shto Koment