Kuriozitete

Kush janë 10 njerëz më të pasur në botë, publikohet lista

“Forbes” ka publikuar listën e 275 miliarderëve të botës të kryesuar nga Jeff Bezos.
Featured image of article: Kush janë 10 njerëz më të pasur në botë, publikohet lista

SHBA-Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos, për të katërtin vit rradhazi shpallet njeriu më i pasur i botës. Pandemia globale e Coronavirusit duket sikur jo vetëm që  nuk e ka efektuar pasurinë e Bezos madje ia ka rritur atë.

Numri i miliarderëve në listën e njerëzve më të pasur në botë, u rrit me 660 njerëz në vitin 2020, tha Forbes.Kjo është një rritje rekord, çka do të thotë se tani ka më shumë miliarderë se kurrë më parë në planet. Dhe në përgjithësi, 86 për qind e njerëzve në listë janë më të pasur sesa ishin vitin e kaluar, theksoi Forbes.

Listën e kryeson Jeff Bezos, pasuar nga Elon Musk, Bernard Arnault, Bill Gates, Mark Zuckerberg etj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Ajo që vihet re si e përbashkëta e të gjithë këtyre miliarderve është TEKNOLOGJIA.
10 me te pasurit e botes

(O.l./dosja.al)

 

Shto Koment