Showbiz

Kush është MBRETI i fitimeve në Instagram? Shifrat marramendëse që të famshmit fitojnë nga ky rrjet social (Lista e plotë)

Në listën e personazheve që fitojnë më shumë para në Instagram do ju vijë si surprizë kur të mësoni se kush ndodhet në vend të parë. Nuk janë motrat Jenner por futbollistët e njohur.
Featured image of article: Kush është MBRETI i fitimeve në Instagram? Shifrat marramendëse që të famshmit fitojnë nga ky rrjet social (Lista e plotë) Kylie Jenner- Cristiano Ronaldo- Beyonce
Përditësuar:

AMERIKE– “Mbreti” i fitimeve në Instagram për këtë vit është Cristiano Ronaldo. Futbollisti i njohur kryeson listën me 41 milionë euro duke lënë kështu mënjanë Kylie Jenner e cila as nuk renditet në vend të dytë.

Në këtë vend për fitimet nga “Instagrami renditet ylli i Barcelonës Leo Mesi. Ky i fundit në 12 muaj, ka fituar 25.2 milionë euro, një diferencë e madhe në krahasim me Ronaldon.

Pastaj nuk kishte si te mungonin motrat e famshme Kendall dhe Kylie duke nxjerrë përkatësisht Kendall 21.2 milione euro per 12 muaj ndersa Kylie 16.5 milione.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lista vazhdon me Kim në vendin e shtatë me 9.4 milione euro për 12 muaj dhe gjithashtu të famshëm të tjerë në fusha të tjera të artit si Selena Gomez e cila është në vendin e nëntë me 6.5 milion euro në vit.

Lista e plotë gjendet më poshtë:

Lista

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment