Aktualitet

Vrasja e 24-vjeçarit në Laç/ Dinamika e sherrit për një vend parkimi, shpallet në kërkim autori nga Tirana (FOTO+VD)

 • Përgjaket nata e ‘Shna Ndoit’, 25-vjeçari vritet për një vend parkimi (Emri)
 • 24-vjeçari i cili mbeti i vrarë dje në Laç nga një breshëri plumbash është Viktor Shkorreti. Ngjarja e rëndë ndodhi pas një sherri për parking që pati 24-vjeçari me një 32-vjeçar me iniciale E.K nga Tirana. 24-vjeçari nuk ka lejuar që 32-vjeçari të parkonte pranë stadiumit dhe aty lindi edhe sherri. Policia është në kërkim të autorit.
  Përditësuar:

  Laç- Me një breshëri plumbash u vra mbrëmjen e djeshme në Laç pranë stadiumit të këtij qyteti 24-vjeçari Viktor Shkorreti.Viktima është me orgjinë nga Mirdita dhe prej vitesh jetonte në qytetin e Laçit. Policia ka identifikuar autorin, një 32-vjeçar me iniciale E.K nga Tirana.

  Dosja.al  mëson se 24-vjeçari i ka kërkuar  32-vjeçarit të mos parkonte para stadiumit pasi bllokonte lagjen. “Mos e parko makinën, se këtu është vendi im”, kjo ka qenë edhe fjalia që viktima Viktor Shkorreti  i ka thënë 32-vjeçarit me iniciale E.K para se të niste sherri. Menjëherë pas një debati prej disa minutash, 32-vjeçari ka nxjerrë armën tip pistoletë dhe ka vrarë 24-vjeçarin.

  Theksojmë se laçjanët në ditën e “Shna Ndoit” rrugicat e lagjeve i kthejnë në vende parkimi, ku duhet të paguash pasi ka një numër të madh vizitorësh. Mijëra besimtarë shkruan në kishën e Laçit një ditë më parë, për të falur mëkatet dhe plotësuar dëshirat e tyre.

  Pamje nga vendi i ngjarjes:

  J.V/Dosja.al

   

  • 8:37

   "Mos e parko makinën, këtu është vendi im", si lindi sherri në Laç ku u vra 24-vjeçari

   Laç- Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e 24-vjeçarit Viktor Shkorreti në Laç. Dosja.al mëson se shkak i sherrit që solli edhe breshërinë e plumbave ka qenë një vend parkimi pranë stadiumit të qytetit.

   “Mos e parko makinën, se këtu është vendi im”, kjo ka qenë edhe fjalia që viktima Viktor Shkorreti  i ka thënë 32-vjeçarit me iniciale E.K para se të niste sherri. Menjëherë këtu ka nisur edhe sherri dhe pas një debati prej disa minutash  24-vjeçari është vrarë me armë zjarri nga 32-vjeçari nga Tirana.

   Theksojmë se laçjanët në ditën e “Shna Ndoit” rrugicat e lagjeve i kthejnë në vende parkimi, ku duhet të paguash pasi ka një numër të madh vizitorësh. Mijëra besimtarë shkruan në kishën e Laçit një ditë më parë, për të falur mëkatet dhe plotësuar dëshirat e tyre.

  • 8:20

   Vrasja e 24-vjeçarit në Laç, identifikohet autori

   Viktima, Viktor Shkorreti

   Laç- Për vrasjen e 24-vjeçari Viktor Shkorreti në në Laç është identifikuar  nga policia autorit i vrasjes. Sipas policisë ai është 32-vjeçari me iniciale E.K. Policia është në kërkim të tij.

   “Mos e parko makinën, se këtu është vendi im”, kjo ka qenë edhe fjalia që viktima Viktor Shkorreti  i ka thënë 32-vjeçarit me iniciale E.K para se të niste sherri. Pas një debati prej disa minutash 32-vjeçari ka nxjerrë armën tip pistoletë dhe ka vrarë 24-vjeçarin.

   Njoftimi i policisë:

   Kurbin

   Zbardhet vrasja e 24 vjeçarit V.SH. Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i vrasjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme.

   Në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen në afërsi të stadiumit Laç, Kurbin, ku mbeti i vrarë me armë zjarri shtetasi V.Sh., Policia ngriti një grup të posaçëm hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për zbardhjen e kësaj ngjarjeje.

   Nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera nga grupi i posaçëm hetimor, rezultoi se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, pas një konflikti të çastit, dhe se autori i dyshuar i vrasjes është shtetasi E.K.,32 vjeç, banues në Tiranë.

   Policia e Kurbinit në bashkëpunim me Policinë e Tiranës vijon punën për lokalizimin dhe kapjen e autorit të dyshuar të vrasjes së 24 vjeçarit

   Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Pare Kurbin për veprime të mëtejshme hetimore, për veprat penale “Vrasje me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”, parashikuar nga nenet 76 dhe 278/1 të Kodit Penal.

  Shto Koment