Sport

“Kurrë nuk kam qënë kaq i sëmurë”, Skënder Gega në gjendje të rënduar tregon luftën me virusin: Gjici më tha të shtrohem në spital

Fillimisht u mendua se ish-tekniku i Partizanit do ta kalonte lehtë virusin e padukshëm, por nuk ka qëlluar kështu
Featured image of article: “Kurrë nuk kam qënë kaq i sëmurë”, Skënder Gega në gjendje të rënduar tregon luftën me virusin: Gjici më tha të shtrohem në spital Skënder Gega

TIRANË– Skënder Gega, trajner i Kukësit prej dy javësh është i izoluar në shtëpinë e tij në Tiranë pasi ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Fillimisht u mendua se ish-tekniku i Partizanit do ta kalonte lehtë virusin e padukshëm, por nuk ka qëlluar kështu. Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” 57-vjeçari ka treguar detaje të gjendjes aktuale.

“Prej 13 ditësh shoqërohem nga ethe të forta, temperaturë të lartë dhe me infeksion në mushkëri. Kam preferuar të mjekohem nga shtëpia. Ndihem shumë i lodhur, sepse infeksioni më jep temperaturë. Presidenti Gjici ka insistuar që të shtrohem në spital, por kam zgjedhur të mjekohem nga shtëpia. Ditët në vazhdim do të shikojmë. Kurrë nuk kam qenë kaq i sëmurë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Uroj që çunat e ekipit që janë prekur të mos kenë shqetësime”, deklaroi Gega për gazetën pak minuta më parë. Tashmë mbetet për t’u parë se kur trajneri do të rikthehet të drejtojë ekipin, teksa gjasat janë që të mungojë edhe të mërkurën kur do të luhet Kukësi-Laçi.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment