Aktualitet

“Kurrë mos ardhtë ai spanjolli, durojmë për eurot e tij”, Shpëtim Gjika mbron Kokëdhimën: I neveris ata gangot në furgon

Në një reagim në Facebook, Gjika shkruan se ata turistët spanjollë kurrë mos ardhshin më në Shqipëri, “se do durojmë dhe për eurot e tyre”.
Featured image of article: “Kurrë mos ardhtë ai spanjolli, durojmë për eurot e tij”, Shpëtim Gjika mbron Kokëdhimën: I neveris ata gangot në furgon Shpëtim Gjika, ish-kryetari i Bashkisë Vlorë

VLORË– Ish-kryetari i Bashkisë Vlorë, Shpëtim Gjika, ka dalë sot në mbrojtje të Mihal Kokëdhimës. Në një reagim në Facebook, Gjika shkruan se ata turistët spanjollë kurrë mos ardhshin më në Shqipëri, “se do durojmë dhe për eurot e tyre”.

Teksa mbron aktin që bëri Mihali, pasi sipas tij ne nuk dimë arsyet e hedhjes së biznesmenit mbi makinë, Gjika shton: Mihali që kërkon hakun e tij, edhe pse forma si e kërkon nuk është normale, e bëmë kriminel, monstër, hijenë, kanibal e nuk di c’tjetër damkë i vunë, ndërkohë që pronarë, të cilët me kobure në brez e trasta me hashash të presin e sajdisin me “kulturë” dhe ne i promovojmë, edhe pse buka e tyre është harram!

POSTIMI I PLOTË

Kundër rrymës për Mihalin!

Jemi mësuar për fat të keq ti linçojmë publikisht njerëzit, mjafton të hedhë gurin i pari, dhe o burra kush të godasë më fort, mundësisht nga ato goditjet e ulëta nën brez, pa pyetur apo u informuar se për çfarë arsyeje Mihali u shpërfytyrua,ose e detyruan të shfaqej i shpërfytyruar, ashtu i pataksur mbi makinën që drejtonin dy gangsterë çuditërisht aq gjakftohtë, për të cilët nuk e di pse jam shumë i bindur që janë ideatorët dhe aktorët e asaj që ndodhi!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mihali që kërkon hakun e tij, edhe pse forma si e kërkon nuk është normale, e bëmë kriminel, monstër, hijenë, kanibal e nuk di c’tjetër damkë i vunë, ndërkohë që pronarë, të cilët me kobure në brez e trasta me hashash të presin e sajdisin me “kulturë” dhe ne i promovojmë, edhe pse buka e tyre është harram!

E denoj si fenomen rastin e djeshëm, por njerëzisht nuk e pushkatoj dot Mihalin! Ata dy gangot cinikë dhe gjakftohtë në furgon i neveris! Ai spanjoll turisti, kurrë mos ardhtë se do durojmë edhe për eurot e tij! Kaq!

Dy ditë më parë në Qeparo, pronari i restoranit “Panorma”,  Mihal Kokëdhima, pas një debati me klientët i ka ndjekur ata dhe më pas u është hedhur mbi makinë. Me duart me gjak e i kapur mbi kofano Mihal Kokëdhima ka qëndruar për disa kilometra mbi makinë dhe ka thyer xhamin e parë. Sot biznesmeni ka dalë para gjykatë dhe ka marrë masën e sigurisë “arrest me burg”.

(A.B. Dosja.al)

2 Komente në ““Kurrë mos ardhtë ai spanjolli, durojmë për eurot e tij”, Shpëtim Gjika mbron Kokëdhimën: I neveris ata gangot në furgon

  1. Prandaj njerzit shkojne ne Greqi.Te shijojne 2 dite te qeta e larg nga ai mentaliteti e vizioni juaj per turizmin.Fshatare pa pike kulture

  2. pa pik kulture ky esht ler bari delesh

Shto Koment