Rajoni

“Kurrë! Kurrë!”, Grenell kundër Kurtit, mohon të ketë folum për shkëmbim territoresh me Thaçin e Vuiçin

Grenell përgënjeshtron Kurtin. Emisari i Trump mohon që të ketë folur me Thaçin e Vuçiçin për shkëmbime territoresh: Nuk e mbështes si ide.
Featured image of article: “Kurrë! Kurrë!”, Grenell kundër Kurtit, mohon të ketë folum për shkëmbim territoresh me Thaçin e Vuiçin Richard Grenell

KOSOVË- Emisari  i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë–Serbi Richard Grenell, në një intervistë për Emisionin Pressing të T7, u shpreh se nuk asnjëherë nuk ka folur me Thaçin e Vuçiç rreth shkëmbimit të territoreve si një zgjidhje ndërmjet Kosovës e Serbisë.

Grenell në këtë intervistë ka thënë se për të nuk është një opsion i mirë dhe nuk e ka mbështetur asnjëherë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kurrë. Kurrë nuk është ngritur si çështje në praninë time dhe siç thashë, kjo nuk është diçka që e kam parë ose që është folur për të dhe meqë ra fjala, më lejoni të jem shumë i qartë. E kam thënë këtë më parë. E kemi thënë këtë në Tëitter, kemi lëshuar deklarata për medie, kur ato kanë kërkuar. Kjo nuk është hera e parë që kemi qenë të qartë se këto thashetheme janë thjesht kaq, janë thashetheme. Unë personalisht jo. Unë nuk e shoh këtë si opsion”, u shpreh Grenell.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment