Bota

Kur u dashuruan ishin vajza, pas lidhjes njëra kthehet në djalë, historia e veçantë  çiftit nga Kanadaja

Chase Storey, ka rrëfyer se me Elan është njohur në rrjetin social “Tinder” dhe atë kohë të dyja kanë qenë vajza por në momentin që ato vendosën të krijonin një lidhje në vitin 2017, Chase ka zgjedhur të ndryshojë gjinën dhe është bërë vajzë.
Featured image of article: Kur u dashuruan ishin vajza, pas lidhjes njëra kthehet në djalë, historia e veçantë  çiftit nga Kanadaja Chase Storey dhe Elan

KANADA– Një grua në Kanada ka  rrëfyer për marrëdhënien  e veçantë që ajo ka me partneren e saj Elan.

Chase Storey, ka rrëfyer se me Elan është njohur në rrjetin social “Tinder” dhe atë kohë të dyja kanë qenë vajza por në momentin që ato vendosën të krijonin një lidhje në vitin 2017, Chase ka zgjedhur të ndryshojë gjinën dhe është bërë vajzë.

Ata kanë zgjedhur që historinë e tyre ta ndajnë në rrjetet sociale që të jetë frymëzim për çifte të tjera transgjinorësh.

“Unë se dija kush ishte personi që po kontaktoja nga ana tjetër e kompjuterit. Vendosëm që të takoheshim dhe të tregohem e sinqertë, rashë menjëherë në dashuri me të. Nga ajo kohë ne realizuam takime të njëpasnjëshme dhe pas disa muajsh krijuam një lidhje. Elen është me të vërtetë një vajzë e bukur dhe e sjellshme. Jam e dashuruar plotësisht me të. Ideja që të ndryshoja gjini dhe të bëhesha burrë e grua me Elan ka lindur që në fëmijëri. Mësova që kisha pëlqim për personat me seks të njëjtë në moshë shumë të re dhe ëndrra ime ishte të gjeja gruan perfekte”, u shpreh Chase.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në lidhje me këtë marrëdhënie ka folur dhe vetë Elen i cili ka thënë se është  tepër i lumtur për lidhjen e tyre.

“Nuk u çudita që Chase ndryshoi gjininë. Dinamika e marrëdhënies sonë gjithmonë ka qenë e konceptuar si mashkull-femër. Por kur Chase më foli për ndërhyrjen e mbështeta dhe e prita mjaft mirë. Ne kemi disa vite që jemi bashkë dhe e pranoj me plot gojë, jam tepër e lumtur”.

Burimi:dailymail

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment