Sport

Kur sponsori ka dhjetëra emra, ekipi holandez vesh fanellën më të pazakontë në botë

Featured image of article: Kur sponsori ka dhjetëra emra, ekipi holandez vesh fanellën më të pazakontë në botë Fanella e PSV me sponsorin e ri

Këtë lajm me siguri nuk do ta besonit, nëse nuk do të postonim edhe foton. Fanella më speciale dhe e pazakontë që keni parë ndonjëherë është ajo e PSV-së në Holandë.

Klubi holandez tashmë ka një sponsor të ri. Historikisht, në fanellën e kësaj skuadre ka qenë Philips, por kompania elektronike me famë botërore me bazë në Amsterdam nuk do ta ketë më emrin në të.

Të drejtat për sponsorizim i ka marrë një komapni tjetër. Më saktë, një grup kompanish, quajtur Metropoolregio Brainport Eindhoven. Në të është ende dhe Philips, por duket se janë bashkuar disa marka të njohura për t’i dhënë edhe më shumë emër qytetit të Eindhovenit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po si mund të përfshihen të gjithë emrat e kompanive? Zgjidhja është thjesht duke i përfshirë të gjitha. Sponsori tashmë duket si roman dhe jo logo apo emër unik.

M.P. / Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment