Sport

Kur Real Madridi nuk lejonte yllin e skuadrës të luante në finalen e Botërorit

Florentino Perez nuk kishte interes që Di Maria të luante. Mesfushori mund të dëmtohej dhe nuk do të mund të shitej më pas
Featured image of article: Kur Real Madridi nuk lejonte yllin e skuadrës të luante në finalen e Botërorit Florentino Perez, presidenti i Real Madrid

Finalja e një Botërori është diçka unike për një futbollist. Të përfaqësosh vendin tënd në ndeshjen më të rëndësishme të katër viteve është një nder i madh.

Çdo lojtar e ëndërron një moment të tllë dhe nuk janë të shumtë ata që kanë privilegjin ta luajnë. Me kusht që të jenë në fushën e lojës, disa futbollistë janë rikuperuar në kohë rekord nga dëmtime serioze. Kjo ka ndodhur edhe me Angel di Marian.

Lojtari i PSG-së arriti finalen me Argjentinën e tij në Botërorin 2014 kundër Gjermanisë. Megjithatë, ai atëherë ishte në dyshim a do luante, sepse Real Madridi nuk e lejonte.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Isha në 90% të formës në atë finale. Kundër Belgjikës pësova një dëmtim dhe më dhimbte këmba, por doja të luaja patjetër. E dija se Reali donte të më shiste dhe, kur erdhi letra e mjekut, e grisa pa e lexuar”.

Florentino Perez nuk kishte interes që Di Maria të luante. Mesfushori mund të dëmtohej dhe nuk do të mund të shitej më pas.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment