Aktualitet

Kur largohet koronavirusi? Mjeku italian jep datën: I morët masat në kohë, në fund të prillit besoj gjithçka për ju

Mjeku shqiptar Maurizio Viecca është shprehur se në Itali duhet ende kohë që ritmi i të infektuarve të bjerë, ndërsa Shqipëria do të ‘çlirohet’ edhe më herët
Featured image of article: Kur largohet koronavirusi? Mjeku italian jep datën: I morët masat në kohë, në fund të prillit besoj gjithçka për ju Maurizio Viecca

ITALI– Mjeku shqiptar Maurizio Viecca ka folur lidhur me situatën e koronavirusit në Itali dhe në Shqipëri.

Në një intervistë për emisionin “Opinion”, Viecca është shprehur se në Itali duhet ende kohë që ritmi i të infektuarve të bjerë, ndërsa Shqipëria do të ‘çlirohet’ edhe më herët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Në Itali nuk u morrën masat si në Shqipëri. U kthyen në model në të gjithë botën. Por ajo që ka ndodhur ka ndodhur. Europa në kulmin e saj epidemia do edhe dy muaj të kalojë, ndërsa në Shqipëri në fund të prillit deri në fillim të majit besoj që do të përfundojë gjithçka,”- tha Viecca.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment