Showbiz

Kur gruaja po sillte në jetë fëmijën e tij, John F. Kennedy kalonte kohë me dashnoren

Këngëtarja Jackie ka folur hapur për marrëdhëniet e saj me dy bashkëshortët që i vdiqën Presidentin Kennedy dhe manjatin e transportit të mallrave, Aristotle Onassis, ku të dy e tradhtuan.
Featured image of article: Kur gruaja po sillte në jetë fëmijën e tij, John F. Kennedy kalonte kohë me dashnoren Jacqueline Kennedy dhe John F. Kennedy

Bota e personazheve të pasur është krejt ndryshe nga sa shfaqen në ekran dhe kanë një jetë të shthurur dhe aspak  normale nga ajo sesi  e mendojmë ne.

Ndërkohë së fundmi mediat  e huaja kanë shkruar sesi ishte  raporti i Jacqueline Kennedy Onassis sesi ishte raporti i saj me  John F. Kennedy. Ajo ka treguar se përveçse ishte në dijeni të tradhtive të bashkëshortit të saj nuk shqetësohej aspak për këtë të vërtetë.

Këngëtarja ka folur hapur për marrëdhëniet e shoqes see saj me dy bashkëshortët që i vdiqën Presidentin Kennedy dhe manjatin e transportit të mallrave, Aristotle Onassis, ku të dy e tradhtuan.

“Po ashtu nuk i bënin përshtypjet lidhjet jashtëmartesore të Jack,” thuhej në libër.

“Me hijeshi dhe e dorëzuar, ajo më tha se ishte në dijeni. Thjesht s’e bezdisnin aq shumë tradhtitë e tij sepse e dinte që Kennedy e donte shumë. Shumë herë më shumë nga ç’donte flirtet e momentit.”-tregon shoqja e ish-zonjës së parë, Carly Simon.

Në fakt për ne mund të jetë e çuditshme, pasi vetë zonjën e pare nuk e shqetësonin të tilla gjëra, por shoqen e saj po.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mendoj se disa gjëra patën shumë ndikim te ajo. Për shembull, ai s’ishte pranë saj kur ajo po lindte, por po kalonte kohë me dashnoren. Ka plot veprime të kësaj natyre që duhet ta kenë lënduar shumë.”- u shpreh Simon.

Ndësa  në një Intervistë për People, Simon foli rreth miqësisë së rrallë me Jackie-n dhe për ditët e saj të fundit që kaloi në shtëpinë e saj në 1994.

“I mbajta dorën, i thashë që e doja dhe i dhashë lamtumirën. Nga dhoma tjetër dëgjoheshin murgj që këndonin njerëz që qeshnin sepse Kennedy-t kishin organizuar një festë të vogël. Ishte e pabesueshme.”- u shpreh Simon për PEOPLE.

Burimi: PEOPLE 

A.C/Dosja.al

Shto Koment