Sport

Kuqezinjtë u mundën, Meta: Shkëlqyen, pavarësisht golit shtrembaluq

Presidenti e cilëson shtrembaluq golin e shënuar nga Tasun që I dha fitoren Turqisë.
Featured image of article: Kuqezinjtë u mundën, Meta: Shkëlqyen, pavarësisht golit shtrembaluq Ilir Meta dhe foto nga ndeshja

TIRANË– Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas ndeshjes ku Shqipëria doli e humbur përballë Turqisë. Në një status në rrjetet sociale, Meta shkruan se kuqezinjtë kanë shkëlqyer.

Presidenti e cilëson shtrembaluq golin e shënuar nga Tasun që I dha fitoren Turqisë.

“Pavarësisht një goli shtrembaluq, kuqezinjtë shkëlqyen sot për karakterin që treguan dhe shpirtin e ekipit. Mirënjohje dhe Forca për të ardhmen! 🇦🇱👐- shkruan Meta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shqipëria është mposhtur nga Turqia në përballjen e sotme që u zhvillua në Stamboll. Ka qenë lëvizja e gabuar e Strakoshës, ajo që ka bërë që Tosun t’i afrohet portës dhe të shënojë golin e vetëm të dneshjes, në minutine dytë shtesë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment