Sport

“Kupa është në shtëpi”! Jo vetëm tifozët e Anglisë, në studiot televizive po fillojnë numërimin mbrapsht, ja postimi i gazetares

Në studion e Sky Sport në Angli gazetarja Hayley McQueen me krenari shfaqet në studion e emisionit dhe fillon numërimin gjë që tregon se janë të sigurtë për arritjen e një trifumi.
Featured image of article: “Kupa është në shtëpi”! Jo vetëm tifozët e Anglisë, në studiot televizive po fillojnë numërimin mbrapsht, ja postimi i gazetares Hayley McQueen
Përditësuar:

ANGLI-Në Angli të gjithë besojnë te kjo përfaqësuese. Skuadra e Southgate mes paraqitjeve pozitive në këtë Euro 2020 ka bërë me krahë tifozë dhe shumë gazetarë, aq sa tani po fillojnë numërimin mbrapsht për ndeshjen e “Wembley-t” me titullin. “Është pothuajse në shtëpi”, duke iu referuar fitimit të kupës. Në studion e Sky Sport në Angli gazetarja Hayley McQueen me krenari shfaqet në studion e emisionit dhe fillon numërimin gjë që tregon se janë të sigurtë për arritjen e një trifumi.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hayley McQueen (@mcqueenhayley)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Po vjen në shtëpi” u bë motoja e Anglisë në Kampionatin Evropian. Fillimisht kjo frazë u përdor për të festuar kthimin e futbollit në vendin ku lindi, në vazhdën e një këngë të famshme, përkatësisht atë të grupit Lightning Seeds.

Një situatë që konfirmon se anglezët janë të sigurt se janë në gjendje të sjellin suksesin në shtëpi, kush e e di, ndoshta në tribunat e “Ëembleyt” me fishkëllimën e trefishtë të arbitrit, mund të vijë hakmarrja italiane dhe tifozët e kaltër mund të përfitojnë me atë banderolë,po vjen në shtëpi, por jo në tuajat”.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment