Sport

Kupa e Italisë, Roma fiton me dopietën e Pellegrinit! E pret Juventusi

Verdhekuqtë më tej do të ndeshen me kampionët e Serie A, Juventusin
Featured image of article: Kupa e Italisë, Roma fiton me dopietën e Pellegrinit! E pret Juventusi Fragment nga ndeshja e sotme

Roma sot e ka patur të lehtë për të mposhtur Parmën (2-0) dhe ka kaluar në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Verdhekuqtë më tej do të ndeshen me kampionët e Serie A, Juventusin.

Lojtarët e Romës në pjesën e parë nuk shënuan asnjë gol, por e morën veten me kalimin e kohës. Fonseca kishte përdorur rotacionin për të mos përdorur të gjitha burimet e skuadrës brenda pak ditësh, sepse ka edhe kampionat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pellegrini zhbllokoi rezultatin në të 49’, duke dhënë sinjalin e parë se Roma e donte fitoren me ngulm. Argjentinasi shënoi edhe golin e dytë, kësaj here nga pika e bardhë e penalltisë. Dopieta e tij mjaftoi për suksesin e kryeqytetasve.

M.P. / Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment